Energia és a mögötte rejlő jogi szabályozás - Informatikai és Kommunikációs Jogi Kommunikációs Diákkör

ITDK

Faluhelyi Ferenc terem (II. emelet)

Energia és a mögötte rejlő jogi szabályozás címmel tart előadást az Informatikai és Kommunikációs Jogi Tudományos Diákkör 2024. április 22-én 18 órától a Faluhelyi Ferenc teremben.

Energia nélkül nem lenne élet a Földön. Szabályozni ugyanakkor csak az ipari forradalom után kezdte igazán az emberiség, az első hazai villamosenergiát is érintő törvény pedig a 19. század végén született meg. Mára a jövőben rejlő lehetőségeket kutatjuk, hogy fenntartható és szén-dioxid-kibocsátás mentesek legyenek a mindennapjaink.

Ha hallottál már az energiaközösségekről, hidrogén felhasználásról vagy éppen érdekel az Európai Zöld Megállapodás, akkor itt a helyed!